Bir İşe Başlarken Okunacak Dua

CennetHalki
1 Min Read

Bir işin kolay olması için hangi dua okunur?

‘Rabbena atina min ledunke rahmeten ve heyyı lena min emrina reşeda. ‘ (Ey rabbim! Sen bizi katından rahmet ev ve işimizde bizler için başarılar hazırla.) Bu dua her gün 70 kere okunursa Allah’ın (cc) izni ile iş bulunur.

Bir İşe Başlarken Okunacak Dua

Rabbi Yessir ve la tuassir sehhil aleyne bi fadlike ye muyessir Rabbi zidne ilmen ve fehmen nafian ve temmim bil hayri. Ey Yüce Rabbi’m, Kolaylaştır, zorlaştırma, Yüce Rabbi’m hayırla sonuçlandır. Bize kendi katından bir rahmet ver, ihsan buyur. Ve bu işimizde bize doğruluk ver, bizim için başarı hazırla.

Bir işe başlarken ne denir?

Peygamberimiz (as) her hayırlı işe besmele ile başlanmasını tavsiye etmiştir. Yaratılış gayemizin amacı Allah’ ı tanımak ve ona layık bir kul olmaktır. “Çalışmak ibadettir” düsturunun temel başlangıcı o işe başlarken besmele ile Yüce yaratanı anmak ile işe başlamaktır.

Işlerin yolunda gitmesi için hangi dua okunur?

Tirmizi’nin hadis kitabında anlattığı hadislerinden birinde işlerin rast gitmesi için dua olarak bu duaya rastlanır: “Allahümme hır li uehter U.Vela telkini ala ihtiyari”. Anlamı ise şöyledir: Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle. Allah’ım beni kendi başıma bırakma.

Share This Article
Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir